MelApis Logo Dark OPT
MelApis Logo Dark OPT

Zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej pasiece!

Serdecznie zapraszamy 22.05.2021 na Dzień Otwarty w naszej "Pszczelarni"! 🐝🐝😊

Po kilku miesiącach intensywnej pracy stworzyliśmy przestrzeń, w której możemy realizować naszą misję - czyli zwiększać ilość zapylaczy w środowisku. Stworzyliśmy miejsce przyjazne ludziom, pszczołom, innym owadom i roślinom. Miejsce, w którym niczym w ulu zawsze będzie się coś działo. Miejsce spotkań z Wami - w otoczeniu natury, przy dobrej kawie, na warsztatach. Miejsce z którego będziecie mogli czerpać wiedzę o pszczołach, oglądać je z bliska, zaglądać do ich domów. Cudownie będzie Was zobaczyć i pokazać efekty naszej pracy 😊


W programie:

10:00-12:00 warsztaty "Zbudujmy ul"Razem z Wami będziemy budować ul. Na początku wprowadzimy Was w temat - opowiemy z czego się składa, jak wygląda środek, wyposażenie, czego potrzebują pszczoły żeby dobrze im się w nim mieszkało. Następnie zbudujemy ul - zaczynając od skręcania korpusów, aż po składanie elementów wyposażenia (ramek pszczelich) i wtopienie w nie węzy pszczelej.

12:00-13:30 wspólne ognisko, wysiew łąki kwietnej

Usiądziemy razem przy ognisku, upieczemy kiełbasę, ziemniaka czy jabłko. Następnie wraz z grupą chętnych wysiejemy łąkę by stworzyć przestrzeń przyjazną naszym pszczołom i innym dzikim zapylaczom.

14:00-16:00 warsztaty "Dzicy lokatorzy"

Opowiemy Wam o dzikich owadach zapylających, dlaczego są takie ważne i co każdy z nas może zrobić żeby było ich jak najwięcej i żeby dobrze im się żyło.
Wspólnie zbudujemy specjalne drewniane domki - “hotele”, w których będą mogły zamieszkać - dzikie pszczoły, murarki czy łowiki. Wykonamy je z naturalnych materiałów tj. drewna, trzciny, patyczków bambusowych, słomy, mchu, gliny czy też szyszek.

Dbając o dobrostan naszych pszczół oraz ze względu na ograniczoną ilość miejsca, obowiązują zapisy. Maksymalna ilość osób na każdym warsztacie to 25.

Koszt uczestnictwa w pojedynczym warsztacie 25 zł/osoba* Zakup biletu jest równoznaczny z zapisem. Link do sklepu: https://melapis.pl/produkt/warsztaty-w-pasiece-22-05-2021/

W cenie biletu:
- udział w jednym warsztacie
- woda w wersji open
- jabłka i ziemniaki do upieczenia na ognisku

*jest to cegiełka, dzięki której będziemy mogli zbudować nowe ule i wypełnić je pszczelimi rodzinami, zwiększając tym samym ilość zapylaczy w środowisku 🌏🐝🌱Serdecznie zapraszamy!🐝🐝🐝

Do zobaczenia! 😊

Copyright © 2020-2022 Mel Apis s.c - Urszula Dziekońska-Matusik i Katarzyna Strzelecka. Wszelkie prawa zastrzezone!