MelApis Logo Dark OPT
MelApis Logo Dark OPT

Nasza misja

MelApis o Nas
My ludzie jesteśmy nieodłącznym elementem tego świata. Czy chcemy czy nie, jestesmy powiązani ze wszystkimi roślinami i zwierzętami. Nasze życia łączą się ze sobą i trwają razem w naszym wspólnym cudownym domu - na Ziemi.

W tym niezwykłym świecie wzajemnie przenikających się bytów, każde nasze działanie, każdy wybór ma znaczenie i zostawia ślad. Warto o tym pamiętać i podejmować takie decyzje, które będą miały na uwadze nasze wspólne dobro.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w codziennym pędzie życia, czasem trudno zadbać o naturę i planetę. Sami mamy dzieci, mieszkamy w dużym mieście, jeździmy samochodem i nie kupujemy tylko ekologicznych produktów. Jednak czujemy się odpowiedzialni za nasz wspólny dom i wierzymy, że nawet najmniejsze i najprostsze dobre działanie ma ogromne znaczenie i moc.
“Ekologia i ochrona środowiska to (…) nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty!” 

Eryk Mistewicz
Z tego powodu stworzyliśmy Mel Apis. Chcemy wspólnie z Wami zatroszczyć się o nasz świat i zachęcać do tego innych. 
Jeśli nasza inicjatywa jest Ci bliska, to jesteś we właściwym miejscu! Pozwól zainspirować się do małych-wielkich zmian!

Nasze wartości

Szacunek - działamy z poszanowaniem dla ludzi, zwierząt, roślin, natury i naszego wspólnego domu - Ziemi.
Zaangażowanie - wierzymy, że to co robimy w ramach Mel Apis jest bardzo ważne, więc zawsze wkładamy w to całe swoje serce i wykonujemy jak najlepiej.
Odpowiedzialność - w każdym naszym przedsięwzięciu, przy dokonywaniu rozmaitych wyborów, staramy się być odpowiedzialnymi obywatelami tego świata.

A tak to się zaczęło...

… na niewielkiej górce w sądziedztwie srebrzystej rzeki, w cieniu wielkiego drzewa stała sobie pasieka. To od niej wszystko się zaczęło. 

Była to realizacja, marzeń, które kiełkowały, już od dłuższego czasu, w głowie Pawła - nauczyć się dbać o te małe stworzenia i stać się pszczelarzem. 

Pod opieką doświadczonego mentora, opanował najważniejsze tajniki i rozpoczął niezwykłą pszczelą przygodę. Przygodę w którą szybko wciągnął swoją rodzinę i przyjaciół, z której narodziło się Mel Apis.
Jak To Sie Zaczelo

Mel Apis (Apis Mellifica czyli pszczoła miodna)

To ona jest tutaj królową, ona jest najważniejsza. Jest to stworzenie, który spaja wszystkie byty na tej ziemi!

Dbając o nią, dbamy o siebie, naturę i naszą wspólną przyszłość na tej Ziemii.
Pszczola Miodna

Nasz zespół

Ula MelApis
Ula
Nie umie i nie lubi w słowa. Ale lubi kawę o poranku na czczo, ludzi i historie które za nimi stoją i ich TWORZĄ. 

Jakby miała wybrać jedno ulubione zdanie, które jej towarzyszy i tworzy perspektywę patrzenia i sposobu jakiego doświadcza życia, to byłoby "jedyną stałą we wszechświecie jest zmiana"

W Mel Apis pracuje nad nowymi pomysłami i planami na przyszłość. Swoją kreatywnością i entuzjazmem wzbogaca każdy projekt i przedsięwzięcie, napędzając cały zespół do działania. Jej artystyczne zacięcie dodaje barwy wszystkim tworzonym produktom, materiałom graficznym czy sesjom fotograficznym
Pawel Melapis
Paweł
Entuzjasta natury i przestrzeni. Lubi odkrywać i podziwiać cuda towarzyszące nam każdego dnia. Kocha pszczoły i ludzi. 

Towarzysz najmądrzejszej i najpiękniejszej kobiety w tej części galaktyki. W życiu codziennym kieruje się mottem, że absolutne fizyczne zmęczenie jest najświętszym stanem człowieka. 

W Mel Apis opiekuje się pszczołami i ich domami,dbając o to żeby żyło im się jak najlepiej. Ogarnia też wszystkie techniczne tematy. Wprowadza niepowtarzalny męski pierwiastek w nasze wspólne pomysły i działania.
Kasia MelApis
Kasia
Pogodna, uśmiechnięta, z głową pełną pomysłów. Miłośniczka spędzania czasu na łonie natury wśród drzew, wody, łąk i pagórków. 

 Ciekawa otaczającego nas świata, nowych miejsc oraz ludzi. Mama dwójki małych chłopców, nieposkromiona “ogarniaczka” i organizatorka. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. 

W Mel Apis tworzy i opracowuje nowe pomysły oraz układa je w schematy i struktury tak, by mogły stać się rzeczywistością. Trzyma pieczę nad wszelkimi sprawami organizacyjnymi i formalnymi.
Copyright © 2020-2022 Mel Apis s.c - Urszula Dziekońska-Matusik i Katarzyna Strzelecka. Wszelkie prawa zastrzezone!