MelApis Logo Dark OPT
MelApis Logo Dark OPT

Projekt "Działaj odpowiedzialnie - postaw (na) ule" wystartował!

Wystartowaliśmy niedawno z naszym projektem  “Działaj odpowiedzialnie, postaw (na) ule!”. Jego celem jest realne zwiększenie populacji pszczół wokół nas oraz szerzenie wiedzy na temat niezwykłej natury tych stworzeń.

Chcemy to osiągnąć poprzez:

🐝 stawianie nowych uli, zarówno w naszej pasiece jak i tworzenie nowych pasiek w różnych przestrzeniach na terenie miasta Wrocławia i okolic 

🐝 organizowanie wydarzeń edukacyjnych w formie warsztatów i spotkań dla dzieci, dorosłych, szkół, przedszkoli, firm

🐝  budowanie społeczności składającą się z firm, uczelni, osób indywidualnych, które włączą się i zaangażują się we wspólne działania 

Mamy już pierwszych partnerów projektu - cudowne firmy którym leży na sercu dobro tego świata. Wspólnie z nimi zbudowaliśmy ule, w których zamieszkały lub zaraz zamieszkają nowi lokatorzy. Każdy ul to dom dla nawet 60 000 pszczół i szansa na zwiększenie ich populacji oraz pojawienia się nowych zapylaczy w środowisku. Jest o co walczyć - ponad 80 % roślin wymaga zapylenia do prawidłowego wzrostu. Więc gdyby nie zapylacze, nie mielibyśmy takiej bioróżnorodności wokół siebie, a na naszych talerzach nie pojawiły by się min. jabłka, gruszki, wiśnie, śliwki, czereśnie, borówki, ogórki czy pomidory.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś stać się partnerem w naszym projekcie i wspólnie z nami zadbać o naszą planetę zapraszamy! Więcej informacji w zakładkach "Dla Twojej firmy" oraz "Dla Ciebie".

Copyright © 2020-2022 Mel Apis s.c - Urszula Dziekońska-Matusik i Katarzyna Strzelecka. Wszelkie prawa zastrzezone!